Целодневна лятна занималня
Лятната ваканция е много дълга – цели три месеца. Напълно разбиремо е, че родителите търсят начини да осмислят свободното време на детето си. Да му намерят място, където да му е приятно, да има приятелчета, с които да се забавлява. Да си припомни изучения през учебната година матриал, да научи нещо ново.
А освен това, Вие със сигурност работите и през лятото и не можете да му осигурите ежедневни забавления, да му помогнете да запълни пропуските в учебния материал (ако има такива) или просто да не забравя наученото през учебната година. Не на последно място, сигурно предпочитате с детето Ви да работи професионалист, който умее да преподава по лесен и забавен за децата начин трудния учебен материал.
Ние разбираме тези Ваши потребности.
И именно за това, работим и през лятото.
Целодневната ни лятна занималня е предназначена за деца от предучилищна група до 4-ти клас. Децата, които посещават занималнята през учебно време, се записват с предимство и ползват 10% отстъпка от месечната такса.
Как протича ежедневието ни?
-
Посрещаме децата с прегръдка. Това ги успокоява и им създава усещането, че са сред свои, близки хора.
-
Закусваме – кой каквото си е донесъл. В случай, че не е закусил у дома.
-
Оцветяваме мандали.
-
Рисуваме Валфдофски форми – веднъж седмично.
Сега вече умът и ръката са настроени за работа.
5. На всяко дете се раздават работни листове, според възрастта му.
На бъдещите първолаци – елементи на букви и цифри, писане на букви и цифри, упражнения за осъзнаване на конкретната буква (как звучи, как се изписва, как изглежда в печатен текст) или цифра (каква е нейната стойност, поредица от числа, сравняване на числа, аритметметични действия с числата). Така детето тръгва подготвено на училище.
На децата, завършили 1-ви, 2-ри или 3-ти клас раздаваме по два работни листа, като акцентът е върху български език и литература и математика. Започваме преговор на учебния материал от началото на учебната година. В случай, че установим пропуски, преподаваме отново темата и затвърждаваме наученото в следващите дни чрез подобни упражнения. Целта е от една страна да се преговори изучения през учебната година материал, а от друга – да се запълнят евентуални пропуски. Ученето продължава около 1 астрономичен час.
След като приключим с ученето, започваме отново със забавления – изработваме красиви предмети от естествени материали, тъчем килимчета, плетем шалове, изрязваме, лепим, шием. Освен, че са забавни, всички тези дейности развиват мозъка, фината моторика, естетическия усет, координацията око-ръка у децата.
6. Обядваме – през лятото обикновено в ресторант. Така децата се научават как да се хранят на обществено място и да се държат възпитано, а храната е топла и вкусна.
7. Игри и забавления. Лятото е преди всичко време за почивка и забавления. Ето защо, всеки следобед с децата играем навън на най-различни игри, посещаваме местни забележителности. Веднъж седмично организираме по-далечни екскурзии.
8. Финансова грамотност – как я формираме у малкото дете?
С родителите се договаряме с какъв дневен бюджет ще разполагат децата. Всеки ден ходим да си пазаруваме, като се стремим да се вместим в рамките на бюджета. Спестените пари в края на седмицата децата си прибират в касичката. Така освен, че се научават да боравят с пари, децата започват да оценяват продуктите по достойнства и да инвестират бюджета си добре. А накрая имат и спестени средства, които могат да инвестират в по-голям проект – да си купят телефон, таблет, дреха, игра.
9. Уморени, но щастливи се изпращаме отново с прегръдка.